V UPaC miesto pre nudu znova nezostalo

Jedenásty rok fungovania Univerzitného pastoračného centra Jána Vojtaššáka (UPaC) na Katolíckej univerzite v Ružomberku bude opäť spestrením nejedného študentského života. Prípravy akcií sú totiž v plnom prúde.

Programovú ponuku priblížil otec Stanislav Dulák, univerzitný kaplán: „Mládežnícka svätá omša, šikovná vareška, stretnutie spolupracovníkov, diskusné večery, tvorivé dielne, filmový večer, KU má talent, biblické stretká, „kalčeto“, stolný tenis, … “ Tieto tradičné aktivity, ku ktorým patria tiež chvály či rôzne púte, podľa jeho slov obohatia aj nové nápady, ktoré vzniknú v priebehu roka. Najbližšie to bude 22. septembra, keď sa UPaC pripojí k Národnému pochodu za život v Košiciach.

Pri príležitosti svätorečenia pápeža Jána Pavla II. je pripravovaný Týždeň s bl. Jánom Pavlom II. Bude sprevádzaný napr. meditáciami, modlitbami a sv. omšami s tematickými kázňami. O šport a turistiku taktiež nebude núdza a stále platí aj pozvanie k službe – hľadajú sa miništranti, lektori, žalmisti a organisti.

Medzi obľúbené akcie členov pastoračného centra nepochybne patrí Historický bál, prinášajúci minulosť do prítomnosti nápaditými kostýmami a zábavou. Netradičným spôsobom sa takisto dá spríjemniť čas pred skúškovým obdobím, ak si v apríli oblečiete kroj a prídete na Sedliacku veselicu. V neposlednom rade je tu ponuka koncertov s možnosťou navrhnúť „hosťa podľa svojho gusta.“

„Každá akcia je sympatická a každá akcia je veľmi dobrá,“ dodáva otec Stanislav pri pomyslení na najbližšie mesiace činnosti UPaC.

Foto:  internetPridaj komentár