V UPaC sa konal workshop o snoch

V Univerzitnom pastoračnom centre Jána Vojtaššáka mali študenti možnosť dozvedieť sa o lucidných snoch.

V utorok 25. marca 2014 sa konal workshop s názvom Ako ovládať sny, ktorého organizátorom bolo občianske združenie Slovenská asociácia študentov a absolventov psychológie (SAŠAP). Diskusiu na tému lucidných snov viedol študent druhého ročníka psychológie Adam Prikler: „Túto tému som si vybral, pretože som fascinovaný snami, hlavne tými vedomými, a chcel som sa o svoje vedomosti podeliť aj s ostatnými.“

Na tomto stretnutí objasnil pojem lucidných snov, techniky na ich vyvolanie a fázy spánku. „Veľmi by ma potešilo, ak by sa niekomu na základe môjho workshopu podarilo ovládnuť svoj snový svet,“ povedal Prikler.

„Prednáška bola pre mňa fascinujúca. Veľmi ma zaujíma všetko ohľadom snov, takže som celú dobu sedela s otvorenými ústami,“ povedala študentka Mária.

Lucidné snívanie je uvedomovanie si stavu snívania, ktorého výsledkom je oveľa jasnejší snový zážitok. Tento stav niekedy umožňuje ovládanie obsahu sna. Ľudia zažívajúci vedomé sny ich popisujú ako úžasné, farebné a fantastické. Mnohí ich prirovnávajú k duchovnému zážitku a tvrdia, že tieto skúsenosti zmenili ich život a vnímanie sveta.

 Pridaj komentár