Večere v Áčku budú drahšie

Hotel Áčko*** mení podmienky stravovania pre študentov. Raňajky a večere  na študentské karty ISIC zdražejú.

Ružomberok 12. decembra – Študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku si budú musieť v Hoteli Áčko*** za raňajky a večere priplatiť. Obedy ostávajú v rovnakej cene.

 „Večere ostávajú zachované, len budú v hodnote obeda, teda 2,59 eura,“ vysvetlila riaditeľka Ubytovacích a stravovacích zariadení, Renáta Šrámeková.

Od nového roka v jedálni hotela Áčko rozširujú sortiment, teda študenti budú mať dvojakú večeru. Takto sa dohodli na rokovaní Ubytovacie a stravovacie zariadenie s Hotelom Áčko***.

 „Študent k večeri dostane aj ďalšie jedlo formou rýchleho občerstvenia. To si môže zobrať so sebou napríklad na desiatu,“ vysvetlila zmenu Šrámeková.

Študenti, ktorí sa chodili stravovať do Hotela Áčko*** vyjadrili svoje názory na zvýšenie cien.

 „Do Áčka chodím hlavne na večeru, niekedy aj na raňajky. Vždy je tu veľa ľudí, takže sa im to podľa môjho názoru oplatí,“ povedala študentka Mária.

„Chodím sem na raňajky a obedy. Dá sa tu najesť za dobrú cenu. Keby to úplne zrušili, skomplikovali by študentom aj finančnú situáciu,“ dodala Petra.

Zmeny ohľadom rozširovania sortimentu sú v štádiu rokovania. Hotel Áčko*** doplní do svojho sortimentu aj minútky. Stravovanie o dvadsať centov od budúceho roka zdražie aj v Duge Catering s.r.o.

 

Zuzana Rojíková



Pridaj komentár