Veľkonočná kvapka krvi prebehla opäť v UPaC Katolíckej univerzity v Ružomberku

Univerzitné pastoračné centrum (UPaC) pri Katolíckej univerzite v Ružomberku v spolupráci s Národnou transfúznou spoločnosťou v Martine organizovalo v polovici apríla veľkonočný odber krvi.

V stredu po Veľkej noci darovalo krv takmer 60 dobrovoľných darcov krvi. Kvapku krvi podporujú hlavne študenti a zamestnanci univerzity, ale nájdu sa medzi nimi aj študenti iných škôl, ktorý sa o akcii dozvedeli. „Prišla som, lebo som chcela urobiť dobrú vec. Som veľmi rada, že som sa odberu mohla zúčastniť. Na dobrovoľnom odbere som bola prvý krát no určite nie posledný,“ prezradila študentka KU Viktória. Darovať krv môže každý zdravý človek od 18 rokov, ktorý váži viac ako 50 kilogramov. Muži štyrikrát do roka, ženy tri. „Darcovstvo krvi je jasným prejavom dobroty a obetavosti človeka, je konkrétnym prejavom služby núdznemu človeku,“ vyjadril sa otec Róbert Slotka.

Tradícia kvapky krvi na KU v Ružomberku siaha do roku 2007, kedy sa toto podujatie tu aj po prvýkrát zorganizovalo. Okrem Veľkej noci členovia UPaC organizujú podobné podujatie aj v zimnom semestri. Najbližšie môžu študenti darovať krv v decembri.

Autor: Barbora Ivanová

Foto: T2

www.T2.SK_009 www.T2.SK_011 www.T2.SK_012 www.T2.SK_015 www.T2.SK_019Pridaj komentár