Vo vedení Pulzrádia sa vymenili stoličky

Nikto neočakával odchod Rastislava Kubu z vedenia rádia. Pod kontrolou ich bude mať novozvolený riaditeľ.

Ružomberok – Riaditeľ školského Pulzrádia Rastislav Kuba opustil vedenie kvôli pracovným záležitostiam. Bývalý riaditeľ poveril dočasným vedením Róberta Brišáka.

Na podnet dočasného vedenia sa 25. novembra konali voľby. Dočasné vedenie navrhovalo jedného kandidáta na všetky posty a ostatní členovia pridali ďalšie návrhy. Kandidát, ktorý dosiahol najvyšší počet hlasov získal daný post. V týchto voľbách sa dosadzovali ľudia na pozície riaditeľa Pulzrádia, PR manažéra ( hovorcu riaditeľa), vedúceho technikov/hudobného dramaturga, vedúceho slova (moderátorská sekcia).

Členovia Pulzrádia si mohli zvoliť spomedzi navrhovaných kandidátov a to Róberta Brišáka, Petra Baču alebo Juraja Chromíka. Najväčšiu dôveru získal Róbert Brišák, ktorý sa stal novým riaditeľom.

Na jednotlivé pozície boli zvolení Peter Luha – PR manažer, Jakub Fulla – vedúci technikov/hudobný dramaturg, Miroslava Siváková – vedúca slova a Zuzana Budzáková vedúca spravodajstva.

„Samozrejme, som rád, že mi prejavili svoju dôveru a dali hlas. Mojou dlhoročnou pozíciou bol vedúci technik a posunul som sa vlastne až na to najvyššie políčko, čo si veľmi vážim,“ uviedol novozvolený riaditeľ.

Vo vedení rádia určite nechce stagnovať, ale naopak chce sa posunúť na iné miesta.

„Určite mám veľké vízie a plány, ako budeme fungovať a chcem sa jednoznačne posunúť ďalej. Rád by som zapracoval na programovej štruktúre, na lepšej počúvanosti, väčšej propagácii rádia, ale aj na technických záležitostiach. Chcem, aby naše rádio patrilo určite medzi tie najlepšie, nielen v prezentácii na súťažiach, ale aj v domácom prostredí, kde nás počúvajú verní poslucháči a pedagogický zbor,“ povedal na záver riaditeľ Brišák.

 

Pulzrádio je rozhlasové štúdio Katolíckej univerzity v Ružomberku. Vysiela počas celého týždňa – moderované vysielanie od pondelka do štvrtka od 16:00 do 21:00, zvyšok vysielania vypĺňa prúd hudby. Prináša nielen zábavu, ale aj aktuálne spravodajstvo z pôdy Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Autor: Simeon Vass

 Pridaj komentár