Výhra vo voľbách ho potešila

Na Filozofickej fakulte sa konali doplňujúce voľby. To, že ich vyhrá najmladší kandidát nečakal nikto. 

RUŽOMBEROK – Akademický senát Filozofickej fakulty na Katolíckej univerzity (AS FF KU) a Študentská rada (ŠR) má po utorňajších voľbách nového člena. Rozhodli o tom doplňujúce voľby, ktoré sa konali z dôvodu ukončenia štúdia jedného zo študentov.

Na volebnom lístku do AS FF KU si mohli študenti vybrať jedného z troch kandidátov. S číslom jedna Matúš Bystriansky s číslom dva Samuel Štefan Mahut a s číslom tri Jakub Švec.

Volieb sa zúčastnilo 162 voličov. Na prvom mieste skončil Matúš Bystriansky. Zároveň nový člen AS FF KU s počtom hlasov 68. Na druhom mieste skončil Samuel Štefan Mahut s počtom hlasov 56 a treťom  Jakub Švec s počtom hlasov 37.

Do ŠR kandidovali Matuš Bystrianský a Samuel Štefan Mahut. Volieb sa zúčastnilo 157 voličov. Počet neplatných hlasovacích lístkov bolo osem. Voľby vyhral taktiež Matúš Bystriansky s počotom hlasov 85. Samuel Štefan Mahut sa musel uspokojiť aj v tejto časti volieb s druhou pozíciou, kde dostal 64 hlasov, ktoré mu na výhru nestačili.

Prečo ste sa rozhodli kandidovať vo voľbách do AS FF KU a ŠR ? „Pretože za žurnalistov tam nebol zástupca. Zároveň sa chcem podieľať na otázkach týkajúcich sa FF,“ povedal Matúš Bystriansky.

Čakali ste takéto výsledky? „ Som optimista, ale aj napriek tomu som sa neodvážil byť si istý víťazstvom.  Spolukandidáti mali väčšiu kampaň ako ja,“ dodal na záver.

 

Autor: Simeon VassPridaj komentár