Vysoké školy otvárajú dvere možným budúcim študentom

Tak ako každoročne, tak aj tento rok sa snažia vysoké školy prilákať si nových študentov. Výnimkou nebola ani Katolícka univerzita.

Ružomberok. Cieľom Dňa otvorených dverí, ktorý sa konal minulú stredu, bolo poskytnúť informácie o vysokoškolskom štúdiu, ponúkaných študijných odboroch a podmienkach prijímacieho konania.

Budúcich potencionálnych študentov najviac zaujali učebne a kvalitný profesori
„Nevedela som sa rozhodnúť na ktorú školu by som chcela ísť študovať žurnalistiku. V mojom rozhodovaní mi pomohlo najmä to, že som mohla vidieť, ako moderne je vybavená táto škola,“ povedala Nikola zo Žiliny. Kamarát Boris ju doplnil, že správny výber vysokej školy je dôležitý. „Chcel by som tu študovať históriu, pretože od kamaráta som sa dopočul, že na tejto škole sú veľmi kvalitný profesori,“ dodal Róbert z Banskej Bystrice.

Mediálne centrum, ukázalo moderne vybavené štúdia
Študenti sa po oficiálnom programe, ktorý bol podaný zábavnou formou, presunuli do mediálneho centra. Tam si mohli vyskúšať, aké to je moderovať v rozhlasovom štúdiu, ktoré je vybavené kvalitnou elektronikou. Našlo sa aj zopár odvážlivcov, ktorí si vyskúšali moderovanie pred kamerami.Pridaj komentár