Výstava historických vozidiel opäť nesklamala

Ružomberok opäť privítal najstarších automobilových veteránov zo Slovenska a okolia.

RUŽOMBEROK. V rámci Dní mesta Ružomberok 2016 sa túto sobotu konal XIX. ročník prehliadky historických vozidiel Ružomberská ruža veteránov. Krátko po deviatej hodine ráno sa pri Kultúrnom dome Andreja Hlinku v centre mesta zišli nadšenci starých automobilov, ktoré sú stále v zachovanom stave.

Centrom podujatia bol Skipark v Hrabove. Prihlásilo sa viac ako sto posádok zo Slovenska, ale aj z Poľska a Česka. Medzi automobilmi sa nachádzal aj najstarší Dodge Turin z roku 1923 z Českej republiky. Slovensko tiež nezaostáva a priamo od nás pochádza najstarší 90-ročný motocykel AJS 800.

O desiatej hodine dopoludnia účastníci štartovali etapu na svojich veteránoch. Previezli sa traťou dlhou 110 kilometrov z centra mesta cez Dúbravu do Jasnej. Odtiaľ pokračovali do Liptovského Mikuláša, Sielnice, Liskovej a späť do Hrabovskej doliny. „Modely starých áut sa nikdy nevyrovnajú tým, ktoré sa vyrábajú dnes. Veď tieto prežili celé roky a stále jazdia. Okrem toho, že sú to silné stroje, vyzerajú perfektne,“ povedal divák Ján.

Akciu organizoval Automotoklub Ružomberok v spolupráci s Mestom Ružomberok. Ako každý rok, aj tento sa podujatie tešilo veľkému záujmu. Počet divákov, ktorí sledovali prejazd áut z minulosti, svedčí o úspechu tejto akcie, ktorá sa organizuje už od roku 1997.

Autor: Simeon Vass

Foto: www.arkadiatrnava.skPridaj komentár