Zápasy florbalistov UPC spríjemnili aj dievčatá

Už po štvrtýkrát sa v bratislavskom pastoračnom centre (UPeCe) konal celoslovenský florbalový turnaj univerzitných centier, na ktorom sa zúčastnilo aj univerzitné pastoračné centrum (UPaC) Jána Vojtaššáka z Ružomberka. Podmienka účasti bola len jedna. Na hracej ploche muselo byť vždy aspoň jedno dievča.

Bratislava 3. marca – Na turnaji v bratislavskom UPeCe v Mlynskej doline sa zúčastnilo desať univerzitných pastoračných centier (UPC) a medzi nimi aj deviati hráči z Katolíckej univerzity v Ružomberku. Niektorí z nich chodievali hrávať florbal z Univerzity každý štvrtok, kde boli neskôr oboznámení s možnosťou účasti aj na florbalovom zápase.

Organizátori MedziUPC florbalového turnaja vylosovali na začiatku zápasov dve skupiny po päť družstiev s hracím časom deväť minút. Tohtoročnou novinkou boli dievčatá na hracej ploche, kvôli čomu sa nie všetky pastoračné centrá zúčastnili. No hráči z UPaC Jána Vojtaššáka pripúšťajú, že na hracej ploche je s dievčatami veľká zábava.

„Pozeral som sa ako dievčatá do toho idú celou dušou, celým srdcom. Niekedy bolo náročné vyhrať súboj s dievčaťom,“ smeje sa florbalista Dominik Kadlečík.

„Rýchly útok na bránu a mať dobrú kondičku!“  prezrádza tajný recept florbalistiek Sabina Víglašová, ktorá sa spolu s ďalšími dvoma hráčkami tento rok po prvýkrát vystriedala na hracej ploche.

„Prvý zápas bol náročný, pretože sme hrali s víťazmi z predošlého ročníka, s Banskou Bystricou,“ uviedla florbalistka Víglašová. Celkové víťazstvo si z turnaja florbalistov napokon opäť odniesol tím UPC z Banskej Bystrice.

Z desiatich UPC z celého Slovenska sa nakoniec hráči z katolíckej univerzity umiestnili na šiestom mieste. Po dvoch výhrach, jednej prehre a remíze, florbalové družstvo z Martina v play-off neporazili.

 

Katarína Vargová

Florbalisti s biskupom Haľkom

 Pridaj komentár