Zbierka školských potrieb pre deti vojnových emigrantov

V Univerzitnom pastoračnom centre biskupa Jána Vojtaššáka v Ružomberku (UPaC) sa uskutočnil prvý ročník zbierky školských potrieb pre emigrantov zo Sýrie. Nezapájali sa len študenti, ale aj ľudia z verejnosti.

UPaC usporiadalo prvý ročník zbierky školských potrieb pre deti emigrantov zo Sýrie, ktorí z tejto krajiny utiekli pred vojnou a žijú v Libanone. „Iniciatíva spraviť tento projekt prišla od môjho známeho, ktorý sa dostal bližšie ku situácii migrantov zo Sýrie. Jedná sa konkrétne o deti, ktoré nemajú ani na tie základné veci. Dal mi teda určitý podnet, spraviť niečo takého v rámci univerzity a je možné, že v tom budeme pokračovať,“ hovorí Róbert Slotka, duchovný správca v UPaC. Vyzbierané školské potreby pôjdu do diecéznych centier Slovenskej katolíckej charity. Za zlomkovú cenu sa predajú rodinám, ktoré si nemôžu dovoliť nakúpiť tieto potreby za plnú sumu. „Dalo by sa povedať, že táto zbierka je akoby taká dvojstupňová. Pomôže sa sociálne slabším rodinám nielen na Slovensku, ale vyzbieraná suma z týchto predaných potrieb poputuje do centier v Libanone. Je veľmi náročné posielať balíky a bolo by to omnoho drahšie oproti tej sume, čo sa pošle“, dodal Slotka.

Zbierka školských potrieb prebiehala od 9. – 13. decembra 2013 v priestoroch UPaC. Vďaka plagátom a oznamom v kostoloch v Ružomberku sa do zbierky zapájali študenti a taktiež aj ľudia z verejnosti. Na chodbe v UPaC sa rozmiestnili škatule, do ktorých ľudia alebo študenti uložili školské potreby.

Veronika GrečnárováPridaj komentár