Zbierku pre migrantov zo Sýrie podporili študenti aj verejnosť

Pre ľudí trpiacich v dôsledku pretrvávajúceho vojnového konfliktu v Sýrii sa zorganizovala zbierka školských potrieb. Pomôže sa ňou aj sociálne slabším rodinám na Slovensku.

 

 

 Zbierka prebiehala v dňoch od  9. – 13. decembra v priestoroch Univerzitného pastoračného centra Jána Vojtašáka (UPaC). Do krabíc mohli študenti, ale aj ľudia z verejnosti vkladať školské potreby. Tie sa však posielať do Sýrie nebudú.

 

„Iniciatíva vyšla od môjho známeho, ktorý sa dostal bližšie k situácii migrantov zo Sýrie, konkrétne ku situácii detí, ktoré nemajú ani tie základné veci. On mi dal určitý podnet, či by sme mohli niečo spraviť v rámci univerzity,“ uviedol otec Róbert Slotka.

 

Vyzbierané školské potreby sa budú predávať  za symbolické ceny v diecéznych centrách Slovenskej katolíckej charity. Kupovať ich budú môcť ľudia, ktorí si nemôžu dovoliť kúpiť svojim deťom pod stromček darčeky kvôli zlej finančnej situácii. Vyzbierané financie sa potom pošlú priamo do utečenských centier v Libanone.

 

„Je veľmi dobré podporovať charitu. Najmä niečím takým, že dáme svoje školské pomôcky, ktoré už nevyužívame a tie sa môžu ďalej použiť oveľa efektívnejšie,“  vyjadrili sa o zbierke študentky žurnalistiky 3. ročníka.

 

 

Vojenské konflikty v Sýrii vypukli na jar v roku 2011 protestmi proti vláde prezidenta Baššára al-Asada a jedinej strany Baas. Konflikty medzičasom prerástli do dlhotrvajúceho násilia a bojov medzi armádou a ozbrojenými protivládnymi silami. Tie si podľa OSN vyžiadali už viac ako 100 000 obetí.

Dá sa hovoriť o medzinárodnom konflikte, pretože sú do neho zapojené viaceré štáty.

 

 

Mária BadačováPridaj komentár