Zosnulých členov Katolíckej univerzity si pripomenuli omšou

RUŽOMBEROK. Mesiac november sa nesie v pamiatke na našich zosnulích. Bývalých členov Katolíckej univerzity (KU), ktorí už niesu medzi nami, si Svätou omšou pripomenuli začiatkom novembra.

Univerzitné spoločenstvo Katolíckej univerzity v Ružomberku si zosnulých členov KU pripomenulo omšou. Zvlášť sa chceme modliť a ďakovať za zosnulých otcov biskupov Frantška Tondru a Rudolfa Baláža, ktorí sa rozhodujúcim spôsobom zaslúžili o vznik KU a podporovali ju v jej začiatkoch, “ povedal Robert Slotka.


Kňazi slúžili omšu nielen za členov KU, ktorí zomreli prirodzenou smrťou ale aj za tých , ktorí si na život siahli sami. Samovražda je pre katolícku Cirkev smrteľným hriechom a o to väčšie bolo prekvapenie, keď si na život siahol jeden zo študentov KU. Incident sa stal koncom roka 2010, tesne pred Vianocami. Študent si ľahol na koľajnice pred prichádzajúci rýchlik. Rušňovodič už zrážke zabrániť nemohol a deväťnásťročný mladík zomrel na následky mnohých zranení. Samovražda sa potvrdila, keď u neho v izbe našli list na rozlúčku.

Uctiť si pamiatku zosnulcýh na KU prišlo približne 30 ľudí. „ Františka Tondru som poznala osobne. Bol to človek ktorý sa snažil vždy pomôcť a poradiť, “ povedala bývala študentka KU, Martina.Pridaj komentár