Žurnalisti sa zabávali v štýle Westernu

Katedrovica žurnalistov sa niesla kovbojskou tematikou. Počas večera na zúčastnených čakala tombola, súťaže a zábavný program. V netradičnom svetle mali študenti možnosť vidieť aj svojich vyučujúcich.

V jedálni na Pedagogickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku sa v stredu 27. novembra pootvorili dvere do sveta Divokého západu. Väčšina študentov zobrala tému naozaj vážne a vytiahla zo šatníkov kovbojské klobúky či kárované košele. Nezaostávali ani profesori, ktorí sa tiež nahodili do westernového vzhľadu. Budúci novinári mali príležitosť, nájsť si nových kamarátov z radov svojho odboru a bližšie sa spoznať.

Staršie ročníky štúdia žurnalistiky si pripravili pre prítomných humorné videá a paródie na adresu profesorov. Okrem iného, si prváci vyskúšali množstvo súťaží, ako napríklad dabovanie filmu Winnetou či známu hru z televíznej show Partička, čelovka. Aktivity boli založené prevažne na improvizácii, ale aj pohybovej nadanosti. Najväčšie ovácie zožal tanečný duel vyučujúcich a študentov, ktorí predviedli mnoho tanečných prvkov a kreácií.

Medzi vyučujúcimi, ktorí si nenechali ujsť program nechýbali vedúci katedry Imrich Gazda, zástupca vedúceho katedry Pavel Izrael, odborný pracovník Marek Hasák, odborný asistent Peter Kravčák či hovorca Vladimír Buzna alebo doktori Albert Kulla a Peter Grečo, ktorý sa zaskvel kultúrnou vložkou – recitáciou a spevom.

,,Bol to skvelý večer. Strávila som čas s ľudmi, ktorých mám rada. Vládla tu príjemná atmosféra. Veľmi som sa nasmiala na profesoroch, ktorí si dokážu urobiť srandu z čohokoľvek, ale v prvom rade zo seba. To si na nich cením,“ prezradila svoje pocity Janka, študentka žurnalistiky.

Na záver prišlo losovanie tombolových lístkov. Aj v tejto oblasti žurnalisti dokázali prejaviť zmysel pre humor a ukázali, že vo fantázii sa medze nekladú. Účastníci mohli vyhrať množstvo vtipných cien. Po ukončení oficiálnej časti katedrovice nasledovala afterparty v podniku Nové OKO.

Hlavným cieľom akcie je zabaviť sa a vyčarovať na tvárach úsmevy. To potvrdili všetci zúčastnení aktéri podujatia. Katedrovica žurnalistov je už tradičnou záležitosťou a každým rokom sa nesie v duchu inej témy.

 

Text: Tomáš Kotlárik

Foto: Michal KolčákPridaj komentár