Žurnalistická katedrovica sa niesla v havajskom duchu

RUŽOMBEROK 23. novembra – V priestoroch jedálne Katolíckej univerzity v Ružomberku sa v stredu konala žurnalistická katedrovica. Ako bolo spomenuté, katedrovica nie je nič pálené, ale je to druh imatrikulácie, ktorú organizovali študenti druhého ročníka. Tá tohtoročná bola ozvláštnená témou Havaj a leto, ale už na prvý pohľad sa zdalo, že prváci tému úplne nepochopili. Na otázku prečo sa „nenahodili“ do letného oblečenia, sa väčšina z nich vyjadrila, že v pokynoch bolo len to, aby si chlapci priniesli slnečné okuliare a dievčatá kvet.

Počas celého večera žurnalistov sprevádzali moderátori Timotej Mokrý a Monika Tuková. V bohatom programe vystupovali nie len študenti KU, ako napríklad Divadlo poézie Anima, ale aj vyučujúci, ktorých študenti zapojili do súťaže, recitovania poézie, video rozhovorov, či tanečných vystúpení.

S priebehom akcie boli organizátori veľmi spokojní: „Akcia bola vydarená a my sa tešíme na tú ďalšiu, ktorú budú organizovať tohtoroční prváci, ktorým už teraz želáme veľa šťastia,“ zneli reakcie viacerých. Študenti, ktorí tvorili publikum katedrovice sa zabávali, o čom svedčil aj hlučný potlesk, smiech a úsmevy na ich tvárach.

Súčasťou programu bola tombola, v ktorej o výhercov nebola núdza a program neskôr pokračoval v jednom z Ružomberských podnikov na súkromnej party žurnalistov až do skorých ranných hodín.

Foto: carolecgood.comPridaj komentár