Zuzka Šulajová: Som zodpovedná za to, čo napíšem

Zuzka Šulajová sa do povedomia verejnosti dostala svojou prvou knižkou s názvom Džínsový denník.  Po viacerých správach od čitateľov sa pustila so ďalšej časti a momentálne jej vyšlo už štvrté pokračovanie denníka.  Na besede prezradila  detaily z písania svojich kníh a aj niečo zo svojho života.

RUŽOMBEROK, 16.10.2014- Mestská knižnica v Ružomberku usporiadala besedu so známou slovenskou spisovateľkou Zuzkou Šulajovou. Šulajová je známa svojimi  knihami hlavne medzi mladými dievčatami. Besedy sa však zúčastnilo aj viacero chlapcov. Celkovo na besedu prišlo  40 žiakov z dvoch škôl. Pre vysoký záujem sa preto v knižnici konali dve besedy.

„So Zuzkou sme sa spojili cez facebook. Poprosila som, či by sem nemohla prísť a ona súhlasila. Jej knihy sú veľmi populárne a v knižnici ich skoro nikdy nemáme. Už mesiac vopred som jej knihy musela zháňať a skrývať, aby som jej ich mohla dať dnes podpísať,“ smeje sa knihovníčka Jana Mikulková.

Zuzka začala písať, keď mala 14 rokov a vtedy jej nenapadlo, koľko ľudí si jej knihy raz bude kupovať a čítať ich. Nepredpokladala, že to dotiahne tak ďaleko. „Keď som písala sama pre seba, bola som v písaní slobodná. Teraz už nie som. Som zodpovedaná za to, čo napíšem, “ dodala.

Deti a tínedžeri jej denníky majú radi, aj keď Zuzka netuší, čo je za ich úspechom.   „Prečítala som zatiaľ všetky jej knihy a veľmi sa mi páčili. Som rada, že nás sem učiteľka zobrala. Veľa som sa dozvedela o nej a o tom, ako píše. Bolo to niečo iné. Niečo, čo si v učebniciach len tak neprečítame, “ vyjadrila sa Kristína, účastníčka besedy.

Šulajová pochádza z Devínskej Novej Vsi. Písanie je jej veľkou záľubou. Napísala Džínsový denník s jeho štyrmi pokračovaniami. Ďalšími jej knihami sú Ako z románu a Dievča z minulosti. Všetky  patria medzi dievčenské romány.

 

Lenka Farkašová

 

 Pridaj komentár