Ján Košturiak: „Objavujte svoje povolanie“

Bývalý univerzitný profesor a momentálne spisovateľ, ktorý sa venuje rozvoju slobody Ján Košturiak, predstavil svoju novú knihu Povolanie.

Ružomberok – Na svete je miliarda ľudí bez práce. Viac ako tri miliardy ľudí žije denne z menšej sumy ako je 1,5 eur. To sú len základné fakty o tom, ako to v našom svete a konkrétne v obore práce a zamestnania funguje. Práve Ján Košturiak chce vďaka svojej úvahe v knihe Povolanie pomôcť ľudom nájsť tú správnu cestu k práci či zamestnaniu.

„Život sme dostali od Boha. Nemali by sme ho teda tráviť frflaním, ale hľadaním si povolania,“ načal problematiku autor knihy. „Ľudia nemôžu očakávať, že to urobí niekto za nich. Mali by vycítiť, čo ich baví, napĺňa a teší, kde sú užitoční. Dokonca by v tomto mali do určitej miery vzdorovať aj rodičom a ísť si za svojím cieľom,“ vyzýva ku správnemu nájdeniu povolania Košturiak.

Na svete je momentálne veľká nadkapacita pracovnej sily. Veľa ľudí nemá prácu, pričom sektory v hospodárstve sa zmenšujú a tým rastie nezamestnanosť.

Práve táto nelichotivá situácia vo svete viedla autora k myšlienke napísania takejto knihy. „Toto dielo je vlastne súbor úvah, ktorými som sa snažil ľudom ukázať, aby začali premýšľať sami nad sebou,“ rozhovoril sa. Chcem, aby sledovali to, čo je okolo nich a vyhodnocovali to a aby sa snažili nájsť zmysel v tom, čo robia,“ uviedol na margo svojho diela.

Ján Košturiak je spoluzakladateľom a prezidentom spoločnosti Fraunhofer IPA Slovakia. Tá sa zaoberá firemným vzdelávaním, inováciami, strategickým rozvojom či výrobným manažmentom. Predtým pôsobil ako profesor na viacerých univerzitách na Slovensku i v zahraničí. Momentálne býva vo Varíne, je ženatý a má tri deti.Pridaj komentár