Národný týždeň manželstva po štvrtýkrát na Slovensku

Druhý mesiac v roku, február, patrí tradične zaľúbencom. V týždni, keď sa oslavuje sv. Valentín, prichádza na Slovensko aj štvrtý ročník kampane Národný týždeň manželstva (NTM).

Manželstvo – viac ako papier. Týmto ústredným motívom sa riadi celosvetová kampaň Národný týždeň manželstva. Práve v dňoch 10. – 16. február 2014 vrcholí táto akcia pod záštitou Silvie Gašparovičovej, manželky prezidenta Slovenskej republiky.

„Celoživotné spolužitie muža a ženy je model, na ktorom je založená ľudská spoločnosť,“ píše sa na oficiálnej webovej stránke NTM. „Prináša bezpečie, prijatie a zmysluplné medziľudské vzťahy. Rozdielnosť muža a ženy, ich odlišné povahy, vlastnosti, či kultúrne a rodinné pozadie sú obrovským prínosom, pretože sa môžu dopĺňať a podporovať jeden druhého v jeho slabších stránkach.

K dôležitosti manželstva sa vyjadril aj Róbert Slotka, kňaz UPaC. „Táto téma je vždy aktuálna, pretože zapadá do kontextu schvaľovania zákonov v EÚ. Slúži ako príprava pre mladých ľudí do vzťahu manželského. Potvrdzuje význam tohto záväzku pre spoločnosť.“

Do Národného týždňa manželstva sa môže zapojiť každý. Ide len o to pripraviť v prebiehajúcich dňoch svojej polovičke nejaké prekvapenie, nájsť si na ňu viac času a pripomenúť jej, ako ju máte radi. Môžete niečo spoločne podniknúť, čím si váš vzťah spravíte krajším a obohatíte ho o ďalšie zážitky.

Celosvetová kampaň pod názvom NTM vznikla vo Veľkej Británii na konci 20. storočia. Na Slovensku mala premiéru v roku 2011 a momentálne prebieha jej štvrtý ročník. Jej snahou je oceniť, prehĺbiť ale aj posilniť manželský vzťah.Pridaj komentár