Pracovný pohovor môže byť stresujúcou udalosťou

Všetci, ktorí sa chceli dozvedieť viac o tom, ako sa správne pripraviť na pracovný pohovor, sa mohli 26. marca zúčastniť na seminári v Poradenskom centre Katolíckej univerzity.

Seminár bol organizovaný v rámci cyklu: „Ako byť úspešný v zamestnaní“. Katolícka univerzita sa snaží o rast svojich študentov. Budúci uchádzači o zamestnanie majú okrem študijných poznatkov možnosť pripraviť sa na úspešný pohovor.

Najdôležitejšou časťou prijímacieho pohovoru sú dokumenty. Ich prostredníctvom môžete potenciálneho zamestnávateľa zaujať. ,,Každý by si mal dôkladne pripraviť životopis a motivačný list.  Nemal by tiež zabudnúť pochváliť sa svojimi úspechmi,“ uviedla koordinátorka semináru Katarína Markovičová.

Účastníci mali možnosť vyskúšať si odpovedať na najčastejšie kladené otázky budúcim zamestnávateľom. ,,Som rada, že som sa mohla zúčastniť. Na niektoré otázky, ktoré nám pani Markovičová predstavovala, by som nevedela bez prípravy reagovať,“ uviedla študentka Lucia. Podľa koordinátorky nie je jedno, s akou náladou príde uchádzač na pracovný pohovor. ,,Je dobré, aby si človek pred prvým kontaktom s budúcim zamestnávateľom nacvičil svoju výpoveď pred zrkadlom,“ prezradila Markovičová.

Poradenské centrum KU poskytuje individuálne konzultácie ako aj skupinové programy. V rámci cyklu zameraného na budúce zamestnanie sa budú môcť záujemcovia zúčastniť 2. marca simulovaného pracovného pohovoru.

Andrea BašistováPridaj komentár