Rozhlasové štúdio má novú adresu

Ružomberok  – Rozhlasové štúdio pod vedením Mgr. Mareka Hasáka, PhD. vymenilo svoju starú adresu za novú. Celé jeho vybavenie sa bude nachádzať v novej budove  univerzitnej knižnice.

Práve v týchto dňoch finišuje veľké sťahovanie. Celé vybavenie moderného štúdia pre rozhlas a televíziu bude oblečené v novom šate.  V novo postavenej stavbe,  ktorá bude slúžiť hlavne ako univerzitná knižnica sa našlo aj miesto pre rozhlasové štúdio.

Vzniká nám tu však otázka, prečo k tejto radikálnej zmene vlastne došlo? „Na túto otázku nemám možno vhodnú odpoveď. Vidím obrovské výhody v tom,  prečo sa štúdia presťahovali, ale samotný dôvod presťahovania nie som kompetentný zodpovedať,“ reagoval na túto tému Marek Hasák a pokračoval: „Ja neviem prečo sa tak rozhodlo,  ale má to mnohé výhody: napr. na starej pozícii boli rozhlasové a televízne štúdio koncipované v dvoch miestnostiach. V jednej miestnosti boli dve réžie a v druhej dve štúdia. Tu je to však už oddelené. Televízne štúdio má svoj priestor, rozhlasové svoj priestor, čo je obrovská výhoda.“

Samozrejmosťou je,  že štúdio ponúka najnovšie a najmodernejšie vybavenie pre žiakov navštevujúcich Katolícku univerzitu v Ružomberku. Môžeme byť pyšný na profesionálne rozhlasové štúdio, ktoré je  rozdelené do dvoch častí: réžia a samotné štúdio. V štúdiu sa nachádza stôl pre redaktorov. Každý moderátor má vlastný mikrofón s ovládaním hlasitosti a slúchadlami. Réžia obsahuje profesionálny  mixpult, nahrávací počítač a mnoho ďalších vymožeností.

Najčastejšími návštevníkmi  týchto „strojov budúcnosti“ budú študenti žurnalistiky. Konkrétne sa tu budú vyučovať predmety ako redaktor pred mikrofónom, redaktor pred kamerou, nové média a pod.Pridaj komentár